Theme Options

Theme color
Background Image body:
همه شاخه ها
منو

تشخیص عسل طبیعی | روشهای سنتی تشخیص عسل طبیعی

ترکیبات یک عسل معمولی بدین صورت است:

فروکتوز ۳۸٫۲٪

گلوکز ۳۱٪

آب ۱۷٫۱٪

مالتوز ۷٫۲٪ Maltose *

کربوهیدرات‌ها Carbohydrates ۵٪–۴/۲

ساکاروز ۵٫۱٪

املاح معدنی، ویتامین، آنزیم ۷–۰/۵٪ Minerals – Vitamins – Enzymes

ترکیبات عسل به نوع تغذیه زنبور عسل بستگی دارد که از چه گلی یا گلهایی استفاده کرده است. بهترین راه تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی بوسیله آزمایشگاه است و به طور قطع نمی‌توان به صورت معمولی این تشخیص را انجام داد،

اما چند مورد که می‌توان به کمک آن‌ها تقریباً اطلاعاتی بدست آورد موارد زیر هستند:

۱- عسلی که توسط زنبور عسل تولید شده باشد از هنگامی که در دهان قرار می‌گیرد توسط مخاط دهان به خوبی جذب می‌شود ولی عسل‌هایی که دست ساز هستند مانند آب نبات روی زبان مانده و به خوبی جذب نمی‌شوند.

۲- اگر قطره‌ای از عسل طبیعی در لیوان آب سرد ریخته شود، حالت چسبندگی خود را حفظ نموده و به سرعت حل نمی‌گردد ولی اگر قطره یا رشته عسل هنگام ریزش از هم بپاشد، عسل تقلبی یا حاوی مقدار زیادی آب است.

۳- بدون توجه به رنگ عسل طبیعی، نمی‌توان از پشت شیشه آن چیزی را مشاهده نمود ولی عسل تقلبی مانند شیشه رنگی عمل می‌کند و به راحتی می‌توان اشیا را از پشت آن دید.

۴- عسل‌های تقلبی که با گلوکز تجاری تولید می‌شوند هیچ‌گاه شکرک نزده و پیوسته شفاف باقی می‌مانند ولی پس از مدتی مانند نبات رنگی به صورت یک پارچه سفت شده و حتی با چاقو هم نمی‌توان آن‌ها را از ظرف خارج نمود.

نکته: تمام این ترفندها تقریبی هستند، با توجه به اینکه عسل‌ها خیلی مختلف هستند و هر کدام طعم، بو، رنگ و حتی غلظت خودشان را دارند واکنششان به این روش‌ها که نوشته شده یکسان نیست و صد البته که عسل‌های تقلبی هم که روز به روز بهتر می توانند از پس این موارد بر بیایند، پس تنها گزینه برای تشخیص عسل طبیعی آزمایش عسل می‌باشد

فروشگاه عسل دژ عسل طبیعی را بصورت آزمایش شده و تضمینی در اختیار شما عزیزان می گذارد با ثبت سفارش و پرداخت آنلاین می توانید نسبت به خرید این محصول اقدام نمایید و با ارسال رایگان آن را درب منزل تحویل بگیرید.

در این آزمایش میزان ساکارز برای شهد عسل 1.8% می باشد که برای عسل طبیعی ساکارز زیر 5% قابل قبول است.

 عسل طبیعی سبلان آزمایش شده با ساکارز زیر 2%

شهد عسل طبیعی سبلان  آزمایش شده با ساکارز زیر 2%

عسل طبیعی بهار نارنج آزمایش شده با ساکارز زیر 3%

شهد عسل طبیعی بهار نارنج آزمایش شده با ساکارز زیر 3%

بره موم

شهد عسل

گرده گل

ژل رویال

عسل چهل گیاه با ساکارز زیر 3%

عسل سوغات اردبیل

عسل دژ

عسل شان طبیعی با ساکارز زیر 3%

عسل شان معمولی


مقایسه