Theme Options

Theme color
Background Image body:
همه شاخه ها
منو

خرید عسل در ساری | خرید عسل طبیعی بهار نارنج | خرید عسل مرکبات | خرید عسل طبیعی  در مازندران

شهر ساری

بیشتر شهرهای مازنی، از نظر جمعیت، کم جان هستند، کمتر شهری در مازندران به چشم می‌خورد که جمعیتش از 200 هزار نفر تجاوز کند و عموماً با جمعیتی کمتر از 100 هزار نفر، در حال ایفای نقش هستند.

این بار قرعه به نام شهری افتاده است که از قضا، پرجمعیت‌ترین شهر مازندران، لقب دارد، همان که پایتخت مازندران شمال است، همان که ساری نام می‌گیرد. ساری بالغ بر 296 هزار نفر جمعیت در خود دارد و با این حساب تنها شهری در مازندران است که جمعیتش به رقم 300 هزار نفر نزدیک است. شهر ساری معروف به شهر بهار نارنج نیز می باشد و وقتی در فروردین ماه در خیابان های شهر ساری قدم می زنی عطر بهار نارنج به مشام می رشد.

ساری نه تنها گوی رقابت را از رقیبان مازندرانی ربوده است که حتی در مسابقه با بسیاری از شهرهای دیگر استان‌های شمالی نیز، همیشه برنده است. ساری همچون شهرهای همسایه اش، از حضور دریا و جنگل منفعت می‌برد و این چنین است که سفر به ساری برای بسیاری از افرا حکم نوبرانه را دارد.

جغرافیای شهر ساری: شهری به وسعت ساری، به زیبایی بهشت

می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که شهر ساری کجاست؟ شهر ساری در شاهنامه هم آمده است و این بر بالندگی‌اش افزوده است. این شهر تا فاصله 54 متری از سطح دریا فاصله گرفته است و توأمان حضور دشت و کوهپایه را جشن می‌گیرد.

 یعنی در یک دستش دشت‌ها و مرتع‌هایی دارد که از دور سبز می‌زنند و در دست دیگرش، کوهپایه‌هایی قرار دارد مملو از گل‌های خوش چهره و جذاب. طبیعت شمال برای بالفعل کرده توانمندی‌های بالقوه‌ای که فی نفسه در جان دارد، تنها نیازمند بارانی است که از آسمان می‌بارد و چه زیبا در این حیطه، سابقه درخشانی دارد.

ساری از نوادگان شرقی استان مازندران است، از شمال به دریای خزر الصاق شده و از پایین، دست در دست سمنان انداخته است. میان دورود و نکاح، دو شهری هستند که شرق این شهر را قرق کرده‌اند و غربش به جویبار، قائم شهر و سوادکوه اختصاص یافته است.

فاصله 150 کیلومتری برای ساری تا تهران تعریف شده، این یعنی اگر نیت کنیم در ساری باشیم، 150 دقیقه دیگر آن جاییم و این یعنی یک نکته نغز و خجسته

جاده هراز، محبوب میان ایرانی‌ها

چقدر مسیرهای منتهی به شهر ساری مازندران را دوست دارم، خصوصاً اگر هراز باشد. اینجا کمی درنگ کنیم و بگوییم که جاده هراز، محبوب‌ترین جاده است که میان تهران و مازندران، کشیده شده تا بتواند بی‌تابان شمال، را در بازه‌ای کوتاه‌تر به معشوقشان برساند.

اگر خاطرتان باشد اذعان نمودیم، جاده 59، نام دیگر جاده چالوس است. جالب‌تر این که جاده هزار هم یک نام مستعار دارد که جاده 77 است. این دو جاده که هر دو به واسطه طبیعت و زیبایی‌های نقاشی شده در اطرافشان، بر سر زبان‌ها افتاده اند، در رقابتی تنگاتنگ به سر می‌برند اما به نظر می‌رسد هر دو برنده‌اند.

هرچند برخی مدعی می‌شوند، جاده هراز در سکوی پایین تری نسبت به جاده چالوس قرار می‌گیرد. می‌دانید نقطه فرار داستان چیست و چه چیزی هراز را این چنین محبوب کرده است؟ فضایی که به هنگام عبور از این جاده، در دو سمتمان، از هم پیشی می‌گیرند، روستاهای نابی که همچون سکانس های یک تئاتر زنده، یکی پس از دیگری روی سِن می‌آیند و زیبایی‌شان را جار می‌زنند.

دیگر راهی که ما را به شهر ساری می‌رساند، جاده فیروزکوه است. این جاده هم دارای دو نام است و جاده 79، نام دومی است که بر پیشانی جاده فیروزکوه خورده است. هرچند نام سومی هم دارد و جاده سوادکوه، همان نام سومی است که از آن یاد کردیم.

این مسیر حدود 277 کیلومتر درازا دارد اما سرسبزی‌اش چنان هویداست که خستگی را از جانکان می‌تکاند و را به ادمه مسیر، راغب می‌کند.

تاریخچه شهر ساری/ تاریخ شهر ساری در ایران

مدتی پیش، باستان شناسان و آنان که با علم تاریخ دست و پنجه نرم می‌کنند، به دنبال کشف تاریخ ساری، زمین را شکافتند و از دل آن، سفال‌هایی استخراج نمودند که اظهار می‌شود قدمتشان به 6 هزار سال پیش بر می‌گردد.

این طور که تاریخ برایمان روایت می‌کند، شهر ساری به زعم بیشتر شهرهای شمال که در دوران قاجار یا پهلوی، در کانون نگاه واقع شدند، در زمان صفوی ها به عنوان یک مهره مهم، مورد توجه قرار گرفت هرچند در تاریخ ساری نیز رد قاجاریان مشهود است تا جایی که محمدخان قاجار، زمانیکه افسار کشور را به دست گرفت، ساری در نگاهش زیباتر آمد و آن را برای امپراطوری‌اش، گلچین کرد.

مشتاقیم تا همچون دیگر شهرهای شمال، پس از قاجارها، پادشاهان پهلوی، شمال را مورد لطف و عطوفت خود قرار داده و آبادانی اش را استارت بزنند که همینطور هم می‌شود.

به زعم این که توجه قاجار به ساری، انکارناپذیر است اما آن که جان تازه‌ای در کالبد ساری، جاری ساخت، پهلوی بود. آن زمان که تمهیداتی برای ساخت راه آهن اندیشیدند و تلاش کردند با راه‌اندازی راه آهن سراسری در ایران، بر شکوفایی و بالندگی شمال بیفزایند، اولین بار دستشان را سمت ساری گرفتند و این چنین شد که ساری به عنوان اولین شهر و اولین میزبان این راه آهن سراسری، مورد فعالیت قرار گرفت

رودخانه تجن یک رود تمام عیار

در سمت شرقی شهر ساری، رودی جاری است که اهالی آنجا، می‌گویند نامش تجن است. اطراف این رود، دو پارک مهم ریشه گرفته‌اند که یکی به دلیل نام این رودخانه، پارک تجن نام‌گذاری شده است و دیگری پارک ملل ساری است، بزرگ‌ترین پارکی که به نام شهر ساری، به ثبت رسیده است

چشمه باداب سورت در شهر ساری مازندران

پیش از آن که چشمه باداب سورت ساری، را با جزئیات تمام تشریح کنیم، کمی با اعداد و ارقام کلنجار می‌رویم تا بدانیم، چه چشمه مهمی در دل ساری، جای گرفته است. این چشمه را به عنوان دومین چشمه شور جهان معرفی می‌کنند.

یعنی آنچه ایران در چنته دارد، در دنیا مقام دوم را دارد. سکوی اول به چشمه پامو کاله ترکیه، اختصاص یافته است. از طرفی دومین اثر طبیعی ایران نیز لقب گرفته و با این نام هم به ثبت رسیده است که تحسین ما را بر می‌انگیزد.

این جاذبه گردشگری در بخش جنوبی شهر ساری، رخ عیان می‌کند و در شهر سورت، جای خوش کرده است. می‌دانید نام دیگر باداب سورت، چشمه‌های رنگی است؟ اگر شما هم از این چشمه دیدن کنید حتماً به جرگه طرفداران آن خواهید پیوست.

می‌دانید اوج داستان کجاست؟ آنجا که حوالی این چشمه، مملوست از جنگل‌های حاصل از درختان سبز رنگ و در بوته‌هایی که زمین های آن اطراف را به نام خود خریده‌اند.

نام چشمه باداب سورت را در کنار دماوند و سرو ابرکوه به عنوان آثار طبیعی که مربوط به ایران است، در سازمان میراث فرهنگی به تثبیت رسانده‌اند

برج رسکت دوگانه مازندران، از یادگاری‌های شهر ساری

مازندران، مهد تاریخ است، تمام شهرهای این استان، رد و نشانی از حوادث تاریخی را در بر دارند من جمله، همین ساری. می‌گویند این برج مربوط به قرن 5 هجری است بنابراین قدمتش به سال‌های دور بر می‌گردد و از 5 هزار سال تجاوز می‌کند.

در روستایی دامانش را پهن کرده که رسکت نام دارد. یک برج مدوری شکل است، هرچند بیشتر برج‌هایی که ریشه در گذشته‌های دور دارند، از سبک و سیاقی مشابه بهره می‌گیرند و عموماً با این معماری‌ها، قد کشیده اند. از جنس آجر است و آجر نمادی است از بهترین معماری‌های گذشته

عمارت کلبادی، نقشی دیگر بر بوم ساری

آنجا هم نام قاجارها بلند است، می‌گویند، کلبادی عمارتی است که به دست اهالی قاجار بالا رفته است، یعنی هر جای شمال را زیر ذره‌بین ببریم حتماً به مکانی خواهیم رسید که یا به نام قاجارها ثبت شده است و یا قاجارها زمانی در آن مستقر بوده‌اند.

میدان ساری را که می‌شناسید؟ همان میدانی که مرکز ساری را قرق کرده است، کمی کافی است مسیرمان را کج کنیم تا بتوانیم به عمارت کلبادی که مقصد نهایی است نزدیک شویم. عمارت این خانه ثابت می‌کند بنایی که مقابلمان قرار دارد، شاهکاری است از قاجاریان.

حضور سفال و چوب در این خانه، توجه ما را به خود جلب می‌کند و آجر از دیگر عناصری است که در ساخت این عمارت به کمک قاجاریان آمده است. بهره گیری از تزئینات چوبی، زیبایی خیره کننده‌ای به این عمارت قدیمی بخشیده است و ما را به وجد می‌آورد. این خانه آنطور که می‌گویند بیست ساله است

مسجد جامع ساری، آنچه لازم است بدانیم

مسجد جامع، یکی از جاهای دیدنی ساری، نام آشنا و بلندی است در میان همگان. می‌گویند پس از اسلام، این نخستین مسجدی بوده که شمال به خود دیده است و همیشه قدیمی‌ها حس و حال بهتری دارند

دریاچه چورت، از دیگر جاهای دیدنی شهر ساری

این دریاچه که به نام ساری ثبت شده است در فاصله 71 کیلومتری از آن، پهن شده است. می‌دانید چرا نامش را چورت نامیده‌اند؟

چون این دریاچه ارمغان روستایی است که چورت نام دارد. این دریاچه هم دارای نام مستعار است و آن را با نام دریاچه میانشه هم می‌شناسند.

رمز و راز این دریاچه را که از اهالی آنجا جویا می‌شویم از زلزله‌ای برایمان تعریف می‌کنند که گویا در سال 1318 رخ داده است و به سبب این حادثه و بسته شدن چشمه مربوط به این دریاچه، شاهد چورت در مکان فعلی هستیم.

آنچه چورت را این چنین آرام و دلنشین کرده است، تراکم جنگل‌هایی است که در حوالی‌اش، سبز شده‌اند، به خاطر خیل درختان گردو است، اطراف دریاچه چورت به جولانگاه پونه کوهی و آویشن بدل شده است که بوی شان، آدم را سر ذوق می‌آورد.

خیلی‌ها به هوای، ماهیگیری به سمت دریاچه چورت می‌روند، هرچه باشد این دریاچه ملجأ ماهی‌هایی است که زیست شان را مدیون آب این دریاچه‌اند و این فرصتی ناب است برای کسانیکه ماهیگیری را بزرگ ترین لذت خویش می‌دانند

خرید عسل طبیعی در ساری| خرید عسل در ساری| پخش عسل در مازندران

کشور عزیزمان ایران دارای مناطق زیبا با آب و هوای گوناگون می باشد این تنوع آب و هوایی رشد گونه های گیاهی مختلف برای هر منطقه موجب شده است دشت ها کوه ها تپه ماهورها رودها و دریا و دریاچه ها همه این موارد بر رشد گیاهان تأثیر گذار می باشد.

استان مازندران و گیلان از مناطق سرسبز ایران با باغات چای و مرکبات و ...  و از جاذبه های گردشگری بالایی برخوردار است، انبوه باغات مرکبات شامل: درختان نارنگی ، بهارنارنج، پرتقال، و... در فصل شکوفه این باغات موجب کوچ زنبورداران به این نواحی می گردد تا از شهد تازه این شکوفه ها بهره مند گردند. این پوشش گیاهی منجر به تولید عسل مرکبات ، عسل طبیعی بهار نارنج می گردد که دارای عطر و طعم خاصی می باشد. 

پرورش زنبور عسل و زنبورداری و تولید عسل طبیعی نیازمند هماهنگی سفر با طبیعت می باشد بدین گونه گه در هرفصلی گلها و گیاهان مخصوص در منطقه خاصی رویش دارد و زنبورداران برای بهره مندی از شهد این گلها نقل مکان می کنند تا همواره شهد تازه گلها در دسترس زنبور عسل قرارگیرد و عسل طبیعی بهره برداری نمایند. یکی از این مناطق زیبا اردبیل می باشد.

استان اردبیل و منطقه سبلان دارای ییلاق های گوناگون می باشد کوه سبلان یکی از کوه های سرسبز بوده و بدلیل تنوع گونه های گیاهی ، مخصوصاً در فصل بهار زنبورداران بیشتری به این نواحی کوچ می کنند. این تنوع گلها منجر به تولید عسل های طبیعی درجه یک و بی نظیر می شود، در واقع اردبیل به عسل های خوشمزه اش معروف است و عسل یکی از سوغاتی های اردبیل می باشد . اردبیل به علت آب و هوای معتدل کوهستانی مملوء از دشت‌ های پر گل پونه، گشنیز، گون، آویشن و اقاقیا و غیره است و همین چشم اندازها عسل های خوشمزه و باکیفیتی را برای اردبیل به ارمغان آورده است. عسل های این استان طعم های مختلفی دارد و با توجه به گونه گیاهی غالب منطقه عسل عطر و طعم آن گونه گیاهی را بیشتر به خود می گیرد عسل طبیعی سبلان معمولاً به عسل چهل گیاه و یا عسل صد گیاه معروف است که خاصیت دارویی منحصربه فردی دارند و به عنوان عسل با خواص درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. فروشگاه اینترنتی عسل دژ (عسل طبیعی سبلان) در جهت تسهیل خرید این امکان را برای مشتریان فراهم نموده تا بصورت آنلاین عسل طبیعی سبلان را برای مقاصد مختلف تغذیه و دارویی خرید نمایند و آن را درب منزل تحویل بگیرند عرضه عسل در فروشگاه تخصصی عسل دژ به عنوان بورس عسل در کرج ، ساری ، رشت و تهران از تولید به مصرف می باشد یعنی عسل مستقیاً از زنبوردار به دست خریدار می رسد. عسل تولیدی در مزرعه و فارم زنبورداری عسل دژ کاملاً عسل طبیعی و عسل ارگانیک می باشد. مضافاً اینکه در اعیاد و مناسبت ها دارای تخفیف بوده و ارسال آن نیز رایگان می باشد. پیشنهاد ما این است که حتما عسل طبیعی سبلان را از فروشگاه تخصصی عسل دژ تهیه و طعم خواص آن را تجربه کنید در حال حاضر عسل دژ در استان مازندران ، گیلان، البرز ، کلان شهر رشت، کلان شهر کرج ، کلان شهر تهران، شهر کرج و اکثر مناطق تهران و کلان شهرها و مراکز استانها دارای شعبه می باشد. برای سهولت خرید و بدون مراجعه حضوری می توانید به راحتی از طریق آدرس الکترونیکی زیر ثبت سفارش نمایید و آن را درب منزل تحویل بگیرید.

 خرید عسل طبیعی سبلان در ساری

خرید شهد عسل طبیعی سبلان در ساری

خرید عسل طبیعی بهار نارنج در ساری

خرید شهد عسل طبیعی بهار نارنج در ساری

خرید بره موم در ساری

خرید شهد عسل در ساری

خرید گرده گل در ساری

خرید ژل رویال در ساری

خرید عسل چهل گیاه در ساری

خرید عسل سوغات اردبیل در ساری

عسل دژ در ساری

خرید عسل شان طبیعی در ساری

خرید عسل شان معمولی در ساری

خرید عسل طبیعی سبلان در استان مازندران

خرید شهد عسل طبیعی سبلان در استان مازندران

خرید عسل طبیعی بهار نارنج در استان مازندران

خرید شهد عسل طبیعی بهار نارنج در استان مازندران

خرید بره موم در استان مازندران

خرید شهد عسل در استان مازندران

خرید گرده گل در استان مازندران

خرید ژل رویال در استان مازندران

خرید عسل چهل گیاه در استان مازندران

خرید عسل سوغات اردبیل در استان مازندران

عسل دژ در استان مازندران

خرید عسل شان طبیعی در استان مازندران

خرید عسل شان معمولی در استان مازندران

قیمت عسل در استان مازندران

قیمت عسل در کرج

قیمت عسل در تهران

قیمت عسل در رشت

قیمت عسل در گیلان

قیمت عسل در مازندران


مقایسه