Theme Options

Theme color
Background Image body:
همه شاخه ها
منو

زهر زنبور عسل نوع تهاجمی سرطان پستان را در ۶۰ دقیقه از بین می‌برد

محققان برای نخستین بار دریافته‌اند که زهر زنبور عسل می‌تواند به عنوان درمانی برای دو نوع تهاجمی سرطان پستان به کار رود.

دانشمندان می‌گویند که ماده «ملیتین»، که تشکیل دهنده اصلی زهر زنبور عسل به شمار می‌رود، بر توده‌های سرطان پستان کارساز بوده است. ملیتین مولکولی است که احساس درد شدید را در پی گزش زنبور عسل ایجاد می‌کند.

این برای اولین بار است که پژوهشگران تاثیر مستقیم این ماده را بر دو نوع از تهاجمی‌ترین انواع سرطان پستان مشاهده و ثبت کرده‌اند.

سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در زنان است و سال‌هاست که تلاش پزشکان برای درمان دو نوع شناخته شده و تهاجمی آن با نام‌های سرطان سه‌گانه منفی و سرطان HER2 مثبت با ضعیف‌ترین نتایج همراه بوده است.

اکنون دانشمندان استرالیایی در دو موسسه تحقیقات طبی و همچنین دانشگاه استرالیای غربی شهر پرت دریافته‌اند که ملیتین موجود در زهر زنبور عسل سلول‌های بدخیم این دو نوع سرطان را ریشه‌کن می‌کنند بدون اینکه تاثیری منفی روی سلول‌های سالم داشته باشند.

دکتر سیارا دافی که هدایت این تحقیق را برعهده داشته است می‌گوید: «زهر شدیدا قابلیت کارآیی دارد. ما دریافته‌ایم که ملیتین می‌تواند سلول‌های سرطانی را در عرض ۶۰ دقیقه به طور کامل نابود کند.»

بنا به گفته پژوهشگران، ماده ملیتین تنها ۲۰ دقیقه پس از تماس با سلول سرطانی روند پیام‌رسانی شیمیایی آن را مختل می‌کند و مانع از رشد و تقسیم سلولی آن می‌شود.

دکتر دافی با اشاره به اینکه سیستم انتقال پیام شیمیایی برای رشد و تولید مثل سلول سرطانی حیاتی به شمار می‌رود، اضافه کرد: «ما فهمیدیم که (با تماس با ملیتین) این شاهراه‌های ارتباطی به سرعت قطع می‌شوند.»

مطالعه جدید نشان داده است که اگر زهر زنبور از ماده ملیتین خالی شود، قابلیت کشتن سلول‌های سرطانی را نیز از دست می‌دهد.

نتایج تحقیقات دانشمندان در نشریه علمی مطالعات سرطان‌شناسی نیچر منتشر شده است.

استفاده از زهر زنبور عسل برای درمان بیماری‌ها ریشه‌ای چند هزار ساله دارد، با این حال تمرکز علمی دانشمندان برای کشف نحوه عملکرد آن پدیده‌ای به نسبت جدید به شمار می‌رود.

نتایج آزمایشگاهی پیشتر نشان داده بود زهر زنبور عسل عملکردی موثر در از بین بردن توده‌های حاصل از سرطان پوست، ریه، تخمدان و پانکراس دارد.

در مقاله قبلی درخصوص تأثیر زهر زنبور عسل بر درمان سرطان معده نیز اشاره شده، در مقاله های بعدی بر تأثیر زهر زنبور بر انواع بیماریها نیز مطالب مفید و ارزنده ارائه خواهیم نمود.

توجه: برای درمان انواع بیماری با نیش زنبور عسل حتماً قبل از اقدام به درمان با پزشک معالج خود مشورت نمایید زیرا در صورت حساسیت و آلرژی به نیش زنبور عسل ، زهر زنبور موجب شوک شده و حتی ممکن است مرگبار باشد.

  

با وجود دهه ها مطالعه ، مکانیسم های مولکولی و انتخاب اجزای بیومولکولی سم زنبور عسل (Apis mellifera) به عنوان عوامل ضد سرطان تا حد زیادی ناشناخته مانده است. در اینجا ، ما نشان می دهیم که سم زنبور عسل و ترکیب اصلی آن ملیتین به طور جدی باعث مرگ سلولی می شود ، به ویژه در زیر گروه های سرطان پستان سه منفی و غنی شده با HER2. سم زنبور عسل و ملیتین با تداخل در فسفوریلاسیون این گیرنده ها در غشای پلاسما سلولهای سرطان پستان ، فعال شدن EGFR و HER2 را سرکوب می کنند. مطالعات جهشی نشان می دهد که توالی ملینین ترمینال با بار مثبت باعث تعامل غشای پلاسما و فعالیت ضد سرطانی می شود. مهندسی یک نقش RGD بیشتر باعث هدف قرار دادن ملیتین به سلولهای بدخیم با حداقل سمیت برای سلولهای طبیعی می شود. در آخر ، تجویز ملیتین اثر دوتاکسل را در سرکوب رشد تومور پستان در یک مدل آلوگرافت افزایش می دهد. کار ما از مکانیزم مولکولی زیربنای انتخاب ضد سرطانی ملیتین رونمایی می کند و استراتژی های درمانی را برای هدف قرار دادن سرطان های پستان تهاجمی بیان می کند.

(منبع)

همچنین نحوه خارج کردن نیش زنبور عسل نیز در مقالات قبلی شرح داده شده است.

شماره تماس پشتیبانی در واتس آپ و پیامک: 09149866455

 عسل طبیعی سبلان 

شهد عسل طبیعی سبلان

عسل طبیعی بهار نارنج 

شهد عسل طبیعی بهار نارنج 

بره موم

شهد عسل 

گرده گل 

ژل رویال 

عسل چهل گیاه

عسل سوغاتی

عسل دژ

عسل شان طبیعی

عسل شان معمولی 


مقایسه