Theme Options

Theme color
Background Image body:
همه شاخه ها
منو

در این مقاله نحوه استفاده از ماسک عسل و فواید آن برای صورت بیان شده است

چگونگی استفاده از عسل در چهره شما می تواند به پوست شما کمک کند
فواید
نحوه استفاده
اثرات جانبی
چشم انداز
بررسی اجمالی

فواید استفاده از عسل برای صورت
عسل خام مملو از مؤلفه هایی است که برای پوست شما مفید است ، به خصوص اگر پوست پوستی آکنه یا خود ایمنی مانند اگزما یا پسوریازیس دارید. حتی رشد بیش از حد کاندیدا ممکن است با استفاده از عسل بر روی پوست شما کنترل شود.

عسل خام به تعادل باکتری های موجود در پوست شما کمک می کند ، و این باعث می شود محصول خوبی برای آکنه باشد. عسل مانوکا به عنوان یک محصول ضد آکنه مورد مطالعه قرار گرفته است و به نظر می رسد که از سایر محصولات محبوب بسیار مؤثر است.

عسل روند بهبودی سلولهای پوست شما را تسریع می کند. اگر لکه های پوستی دارید و یا شیوع آن اگزما وجود دارد ، عسل که غیرقابل تصفیه است می تواند بهبودی را بهبود بخشد و التهاب را کاهش دهد عسل مانوکا به اندازه کافی در بهبود زخم ها مؤثر است که اکنون توسط پزشکان در مراحل بالینی مورد استفاده قرار می گیرد.

عسل خام همچنین یک لایه بردار طبیعی است ، به این معنی که استفاده از آن روی صورت شما باعث خشک شدن پوست های خشک و کسل کننده می شود و سلول های جدید پوست زیر آن را نشان می دهد.

موارد مصرف عسل روی صورت
استفاده از عسل بر روی صورت شما بسیار ساده است ، اگرچه روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد.

عسل برای آکنه صورت ، پسوریازیس و اگزما
عسل برای شرایط مزمن پوستی را می توان با خمیر ، بدون لکه و یا با ماسک صورت که چند دقیقه در آن باقی مانده است ، درمان کرد.

مهمترین چیز در مورد استفاده از عسل برای درمان این شرایط ، استفاده از عسل غیرمستقیم مانند عسل مانوکا است.

بسیار حیاتی است که عسل شما هنوز هم حاوی باکتری های سالم آن باشید تا مؤثر باشد. این کار سیستم ایمنی بدن شما را فعال کرده و به التهاب و قرمزی و همچنین بهبود لکه ها کمک می کند.

یکی از راه های استفاده از عسل برای چهره شما مخلوط کردن آن با سایر مواد برای ایجاد یک درمان آرامش بخش برای صورت است. قبل از انجام این کار ، حتماً یک تست وصله ای از عسل و سایر مواد دیگر را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که دچار حساسیت نخواهید شد.

هشدار آلرژی
اگر نسبت به گرده ، کرفس یا سایر محصولات مرتبط با زنبور عسل حساسیت دارید ، از مصرف عسل روی پوست خود خودداری کنید.

مخلوطی از عسل خام و دارچین یک ترکیب قدرتمند آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی است.

سه قسمت عسل و یک قسمت را دارچین تازه یا خالص (دارچین "واقعی") مخلوط کرده و با استفاده از مایکروویو ، مخلوط را کمی گرم کنید. روی پوست خود بمالید و مخلوط را به مدت 8 تا 10 دقیقه بگذارید. با استفاده از آب گرم کاملاً بشویید و پوست خود را خشک کنید. اگر به دارچین حساسیت دارید از آن استفاده نکنید.

عسل برای روشنایی و درخشندگی پوست
محققان ارتباط مستقیمی بین استفاده از عسل در چهره شما و روشن شدن لکه های تیره برقرار نکرده اند.

اما از آنجا که عسل خاصیت لکه دار دارد ، استفاده از آن روی صورت شما می تواند سلول های مرده پوستی را که پوست شما را لکه دار می کند از بین ببرد. این می تواند پوست روشن تر را نشان دهد.

بعد از شستن صورت با آب و صابون ، عسل مانوکا یا انواع دیگری از عسل خام غیرقابل تصفیه را به صورت خود بمالید. در صورت تمایل ، عسل را با آب تصفیه شده رقیق کنید تا چسبناک تر شود و راحت تر از بین برود. چند دقیقه قبل از خاموش شدن ، عسل را روی پوست خود بگذارید.

عسل برای محو شدن زخم
عسل به روند بهبودی بدن کمک می کند ، که ممکن است به محو شدن جای زخم آکنه کمک کند. شما می توانید از عسل به عنوان یک درمان لکه بر روی زخم ها استفاده کنید ، آن را هر روز یا هر روز دیگر به عنوان خمیر در محل زخم خود استفاده کنید.

همچنین ممکن است در صورت استفاده از ماسک صورت عسل به عنوان بخشی از روال زیبایی خود ، همانطور که در بالا توضیح داده شد ، نتایج را مشاهده کنید. به خاطر داشته باشید که آنچه در مورد توانایی های درمانی عسل می دانیم محدود است ، و هنوز در حال توسعه است. یک مطالعه نشان داد که عسل ممکن است برای جای زخم ناشی از سوختگی و بریدگی عمیق مناسب نباشد.

عوارض جانبی استفاده از عسل بر روی صورت
بعید است عسل در اکثر افراد واکنش آلرژیک ایجاد کند. اگر آلرژی شناخته شده ای دارید به هر یک از این روش های درمانی باید با احتیاط استفاده کنید:

گرده
کرفس
زهر زنبور عسل
همیشه محصولات جدیدی را روی ناحیه کوچکی از پوست خود آزمایش کنید که حداقل از نظر ظاهری حساسیت نشان می دهد یا خیر.

قبل از خوابیدن حتماً هر عسل را از صورت خود جدا کنید. عسل باقیمانده روی صورت شما می تواند گرد و غبار و بقایای دیگر را به خود جلب کند ، که می تواند یک شکست بزرگ فعال را بدتر کند.

(منبع)

عسل طبیعی سبلان

عسل درمانی

فروشگاه اینترنتی عسل سبلان


مقایسه