Theme Options

Theme color
Background Image body:
همه شاخه ها
منو

روز زنبور عسل (20 می) را جشن بگیریم

20 مه مصادف است با سالروز تولد آنتون جانانا ، که در قرن 18th پیشگام تکنیک های نوین زنبورداری در اسلوونی بومی خود بود و زنبورها را به دلیل توانایی آنها در کار بسیار سخت ، مورد تحسین قرار می داد ، ضمن اینکه به توجه کمی نیز نیاز داشت.

روز جهانی زنبور عسل در 20 می هر سال را جشن می گیرد. هدف روز جهانی شناخت نقش زنبورها و سایر گرده افشان ها برای اکوسیستم است.

همه ما به بقای زنبورها بستگی داریم
زنبورها و سایر گرده افشان ها ، مانند پروانه ها ، خفاش ها و مرغ های زرشک ، به طور فزاینده ای در معرض تهدید فعالیت های بشر قرار دارند.

با این وجود گرده افشانی یک فرآیند اساسی برای بقای اکوسیستمهای ما است. تقریباً 90٪ از گونه های گیاهان گل وحشی جهان کاملاً یا حداقل تا حدودی به گرده افشانی حیوانات وابسته هستند ، به علاوه بیش از 75٪ از محصولات غذایی جهان و 35٪ از زمین های کشاورزی جهانی. نه تنها گرده افشان ها به طور مستقیم در امنیت غذایی نقش دارند ، بلکه آنها برای حفظ تنوع زیستی نیز مهم هستند.

سازمان ملل برای افزایش آگاهی از اهمیت گرده افشان ها ، تهدیدات با آنها و سهم آنها در توسعه پایدار ، 20 مه را به عنوان روز جهانی زنبور عسل تعیین کرد.

هدف تقویت اقدامات با هدف حمایت از زنبورها و سایر گرده افشان ها است که به طور قابل توجهی در حل مشکلات مربوط به عرضه جهانی غذا و رفع گرسنگی در کشورهای در حال توسعه کمک خواهد کرد.

همه ما به گرده افشان ها وابسته ایم و بنابراین نظارت بر کاهش آنها و متوقف کردن از بین رفتن تنوع زیستی بسیار مهم است.

زنبور درگیر!
همه گیر اخیر COVID-19 تأثیر غیرقابل انکار بر بخش زنبورداری داشته است که بر تولید ، بازار و به تبع آن معیشت زنبورداران تأثیر می گذارد.

امسال ، روز جهانی زنبور عسل بر تولید زنبور عسل و رویه های خوب اتخاذ شده از زنبورداران برای حمایت از معیشت خود و ارائه محصولات با کیفیت خوب متمرکز شد.

تاریخ

در این روز ، آنتون جانانا اسلوونیایی ، پیشگام زنبورداری ، در سال 1734 به دنیا آمد. زنبورداری آنقدر جدی در اسلوونی گرفته می شود که شعار غیر رسمی این کشور "سرزمین زنبورداران خوب" است. این کشور عسل لذیذ تولید می کند ، گردشگری زنبورداری را ارائه می دهد ، و دوست دارد خاطرنشان کند که اسلوونی ها - ثروتمندترین کشور اسلاوی در جهان - اخلاق کار خود را از زنبور عسل می گیرد.

مه ماه انتخابی برای روز جهانی زنبور عسل بود زیرا در نیمکره شمالی نیاز به گرده افشانی در آن دوره بیشترین است ، در حالی که در نیمکره جنوبی زمان برای برداشت محصولات عسل و زنبور عسل است.

این ایده برای یک روز جهانی زنبور عسل در 15 سپتامبر 2014 طرح شد. زنبوردار اسلوونیایی بوستجان نوچ برای کار در انجمن زنبورداران اسلوونیایی که در آن رئیس جمهور است ، رانندگی می کرد و به یک برنامه رادیویی درباره روزهای جهانی و معنای آنها گوش می داد و تعجب می کرد که چرا زنبورها کار نکردند. روز خاص خود را با توجه به اینکه هر سوم قاشق غذاخوری جهان به زنبورها و سایر گرده افشانها متکی است و زنبورها به طور فزاینده ای در معرض خطر هستند و تقریباً دیگر قادر به زنده ماندن بدون مداخلات و پشتیبانی های انسانی نیستند ، درست به نظر می رسید که باید مردم جهانی آگاه شوند.

(منبع)

عسل طبیعی سبلان

فروشگاه اینترنتی عسل سبلان


مقایسه