Theme Options

Theme color
Background Image body:
همه شاخه ها
منو

هفت میوه و سبزیجات زنبور عسل
ارزش زنبورها برای گرده افشانی محصولات زراعی


زنبورها یک سوم آنچه را که می خوریم ، گرده افشانی می کنند و نقش مهمی در حفظ اکوسیستم های کره زمین دارند. در حدود 84٪ از محصولات زراعی که برای مصرف انسان تولید می شود برای افزایش بازده و کیفیت آنها به زنبورها یا حشرات دیگری برای گرده افشانی آنها نیاز دارند. گرده افشانی زنبورها نه تنها منجر به تعداد بیشتری میوه ، انواع توت ها یا دانه ها می شود بلکه ممکن است کیفیت بهتری نیز به دست آورد.

این که آیا شما طرفدار زنبور هستید یا به سادگی عاشق زنبور عسل هستید ، در اینجا هفت میوه و سبزیجات وجود دارد که "زوزه" ای از گرده افشانی زنبورها دریافت می کنند

بادام - آنها یک میان وعده دوستدار دور کمر هستند و دارای مزایای سلامتی کافی هستند تا بتوانند آنها را به یک نقطه آرزو در لیست ما برسانند. محصول بادام بسیار به گرده افشانی زنبور عسل بستگی دارد.

تحقیقات نشان داده اند که عدم وجود زنبورها و سایر حشرات وحشی برای گرده افشانی بادام می توانند به طور چشمگیر محصول را از کمبود کود و یا عدم تأمین آب کافی محصولات کشاورزی کاهش دهند. هنگامی که بادام به اندازه کافی گرده افشانی می شود ، درختان میوه بیشتری کسب می کنند و میزان مواد مغذی آنها تغییر می کند ، با افزایش ویتامین E.

سیب - چین بزرگترین تولید کننده سیب جهان است که به دنبال آن ایالات متحده آمریکا ، ترکیه ، ایتالیا و فرانسه قرار دارند. خام یا در یک پای سیب ، بدون زنبور عسل ، گرده افشانی مورد نیاز برای تولید سیب ممکن است در مقیاس به اندازه کافی بزرگ انجام نشود که تقاضای امروز را برآورده کند.

معمولاً کهیر باید معرفی شود وقتی تقریباً 5٪ از شکوفه در حال شواهد است تا زنبورها را ترغیب به شروع کار سریع کند. میزان جوراب زنانه ساقه بلند 2-3 کندو در هکتار بیان شده است که برای گرده افشانی سیب کافی است. یک گل سیب ممکن است به چهار یا پنج مراجعه زنبور عسل نیاز داشته باشد تا به اندازه کافی دانه گرده برای لقاح کامل دریافت کند.

زغال اخته - ایالات متحده آمریکا بزرگترین تولیدکننده زغال اخته در جهان است که در سال 2013 تعداد 132 کیلو تن زغال اخته زراعی و وحشی کشت و برداشت دارد.

بامبوها نسبت به سایر گرده افشان ها در هر دقیقه تعداد بیشتری گل بازدید می کنند و هیچ مشکلی برای استخراج شهد از گل های زغال اخته با زبان های بلند خود ندارند. این مهم است زیرا مخمل گل زغال اخته به شکل زنگ است. شهد در پایه سبک ترشح می شود و برای رسیدن به آن نیاز به یک حشره دارد که زبان خود را بین رشته های مورچه ها فشار دهد.

خیار - آنها یک گزینه محبوب برای خنک شدن در ماه های گرم تابستان هستند. طعم خنک و تازه و طعم تند آنها باعث شده تا علاوه بر محبوبیت آنها به سالادها ، ساندویچ ها و همچنین نوشیدنی ها تبدیل شود. بدون زنبور ، اکثر عملکردها وجود ندارد.

با قرار دادن پنج عدد زنبور عسل با حدود 12 500 زنبور برای هر 1/15 هکتار ، عملکرد خیار در خانه های سبز تا 40 درصد افزایش یافته است. توصیه می شود که بستر زنبور عسل در سطح بالای سبزیجات نگهداری شود. همچنین باید فضای کافی برای حرکت زنبورها وجود داشته باشد. آب را در بشقاب ها در زمین بین سبزیجات قرار دهید تا زنبورها از آن بنوشند.

پیاز - اگر تا به حال زنبورهایی را مشاهده کرده اید که یک ناف پیاز (سر گل) را گرده افشان می کنند ، تماشای آنها خوشحال است.

زنبورهای عسل برای جمع آوری شهد و گرده از گلهای پیاز بازدید می کنند ، اما فقط علوفه های شهد در تولید پیاز ترکیبی از خطوط باروری نر و نر از جنس نر بازدید می کنند. معمولاً زنبورها پیازهای بسیار جذابی پیدا نمی کنند ، بنابراین کلنیهای بلند ، از 30 کندو یا بیشتر ، شانس موفقیت بهتری دارند.

 

کدو تنبل - از فانوس های Jack-O'گرفته گرفته گرفته تا گوشت گاو شیلی و خورش کدو تنبل (Cazuela de Vaca) ، جهان بسیاری از غذاهای خوشمزه و سنت های مبتنی بر کدو تنبل را از دست نمی دهد.

روشهای خاکبرداری که شرایط ویژه ای برای پوشش خاک ایجاد می کنند ، می توانند بر فراوانی گرده افشان تأثیر بگذارند. به طور کلی ، گرده افشانی کدو تنبل زنبورهای زمینی است. زنبورهای ماده گرده و شهد را از گلهای خیار (مانند کدو تنبل و کدو تنبل) جمع می کنند. آنها صبح ها بسیار زود فعال هستند و فعالیت آنها تا نیمه صبح کاهش می یابد.

توت فرنگی - توت فرنگی کاملا رسیده تجربه کیهانی و دلتنگی است. زیتون توت فرنگی ، پیچیدگی طعم و شیرینی بیشتر به دلیل گرده افشانی است.

توت فرنگی کاملاً توسعه یافته به حدود 21 بازدید از زنبورها احتیاج دارد. توت فرنگی منفرد ، می تواند 400-500 دانه (یا آجیل های کوچک) در سطح یک توت نشسته باشد. تعداد دانه های کاملاً توسعه یافته بیشتر ، توت فرنگی بزرگتر ، خوش طعم تر و حتی شکل می گیرد.

 

در گذشته ، گرده افشانی توسط طبیعت و بدون هیچ گونه هزینه مشخص برای جوامع بشری تهیه شده است. با بزرگتر شدن مزارع مزرعه و استفاده از مواد شیمیایی کشاورزی افزایش یافته است ، شواهد بسیاری از مکان ها نشان می دهد که جمعیت گرده افشان رو به کاهش است.

فروشگاه اینترنتی عسل سبلان

عسل طبیعی


مقایسه