Theme Options

Theme color
Background Image body:
همه شاخه ها
منو

طب سنتی می‌گوید: «هرچند که خربزه، طالبی و گرمک دارای آب فراوانی هستند و برای رفع تشنگی، گزینه‌های خوبی محسوب می‌شوند، اما نباید آن‌ها را درست همزمان با غذاهای اصلی مانند شام یا ناهار مصرف کرد».
خربزه، طالبی و گرمک، دارای مزاجی گرم و تر هستند. این در حالی است که مزاج هندوانه، سرد و تر است. آب انار ترش و سرکه، جزو مصلحات خربزه و طالبی و گرمک محسوب می‌شوند و عسل و گزنگبین و پوست هندوانه هم مصلح هندوانه هستند.

مثلاً، خربزه ملین و مدر است و باعث افزایش شیر می‌شود اما زیاده‌روی در مصرف آن می‌تواند باعث سستی معده، روده‌ها و ابتلا به سردرد شود. افرادی که مزاج گرمی دارند، باید در مصرف خربزه حد اعتدال را رعایت کنند، در غیر این صورت به التهاب ملتحمه دچار خواهند شد.
 بهتر است این صیفی‌ها، بین دو وعده غذایی خورده شوند زیرا مصرف آن‌ها همزمان با غذای اصلی باعث فاسدشدن غذا در معده می‌شود.
خوردن خربزه به‌صورت ناشتا هم توصیه نمی‌شود چون در غیر این صورت و به‌سرعت به خلطی که در معده وجود دارد، تبدیل خواهد شد. خربزه با عسل هم نباید مصرف شود چون باعث انسداد در مجاری بدن خواهد شد.
هندوانه هم تصفیه‌کننده خون، مدر، تسکین‌کننده صفرا و برطرف‌کننده تشنگی است. بااین‌حال، هندوانه را هم نباید همزمان با غذای اصلی مصرف کرد و باید خوردن آن را به یکی دو ساعت بعد از صرف غذا یا زمان خوردن میان‌وعده، موکول کرد. «در طب سنتی آمده است که خوردن هندوانه بلافاصله پس از صرف غذا یا به‌صورت ناشتا برای بدن مضر است؛ مخصوصاً اگر هوا گرم و فرد هم بسیار تشنه باشد. هندوانه به دلیل لطافتی که دارد، به‌سرعت تبدیل به صفرا می‌شود و به‌همین خاطر هم زیاده‌روی در مصرف آن به افرادی که علائم غلبه صفرا دارند، توصیه نمی‌شود».

طب سنتی مصرف همزمان دو خوراکی با طبع سرد، را سبب تولید بلغم و مشکلات گوارشی می‌داند. به همین دلیل خوردن سرکه با برنج (ترشیجات بعد از برنج)، ماست با ترب و ماهی، گوشت مرغ با ماست و ماهی، شیر با گوشت مرغ و ماهی را مضر می‌داند. 

همچنین در طب سنتی آمده خوردن آب سرد بلافاصله بعد از نان گرم سبب ایجاد عفونت در بدن می‌شود همچنین طب سنتی می‌گوید حل کردن عسل در آب جوشی که از 60 درجه بالا باشد سبب تولید ماده شیمیایی مضر برای بدن می‌شود اما در طب رایج به چنین موضوعی اشاره نشده است. 

 مصرف همزمان خوراکی‌های سرد سبب پیسی می‌شود البته باید گفت هیچ مطالعه بالینی برای تأیید این موضوع انجام نشده است. 

 همچنین در این طب آمده از مصرف غذای شیرین (خربزه) بعد از غذای غلیظ، بی‌هضم (گوشت) خودداری کنید زیرا باعث می‌شود این غذا در بدن به صورت فاسد در آید و نفخ معده و عوارض گوارشی را در پی داشته باشد. 

 مصرف پنیر با گردو، بادام یا پسته منفعت دارد. 

مصرف انار بعد از حلیم گندم یا بعد از کله گوسفند به دلیل اینکه هر دو مرطوب هستند سبب می‌شود چربی خون در بدن به شدت افزایش یابد. 

موادی همچون مویز و عسل با هم مصرف نشود.  

 
مصرف خربزه و عسل را سبب ورم روده دانست و گفت: تمامی این موارد در طب سنتی آمده است اما اینکه یکبار خوردن آنها یا مصرف چند باره فرد را به این بیماری دچار می‌کند بستگی به طبع و وضعیت گوارش فرد دارد.
زمانی که عسل با خربزه مخلوط می شود، ترکیب های موجود در این دو ماده خوراکی با یکدیگر واکنشی نشان می دهند که نتیجه این واکنش ، بوجود آمدن یک ماده دیر هضم است به همین دلیل اگر خربزه با عسل با هم مصرف شوند ماده حاصل از ترکیب آنها باعث می شود هضم برای دستگاه گوارش سخت تر شود خلاصه اینکه خربزه و عسل ، ترکیبی دیر هضم و بدهضم می باشد. و در مواردی هم مشاهده شده کسانی که عسل و خربزه را باهم می خورند دچار دل دردهای شدید می شوند.
در پایان اضافه کنم ، ضرب المثلی هست که می گوید: «عسل و خربزه باهم نمی گیرند»، اتفاقاً برعکس، آنها باهم خوب می گیرند، حال تو را!

عسل طبیعی سبلان

فروشگاه اینترنتی عسل سبلان


مقایسه