Theme Options

Theme color
Background Image body:
همه شاخه ها
منو

معرفی سه جلد کتاب تخصصی عسل به زبان اصلی

پیش بینی می شود بازار جهانی عسل تا سال 2022 به 2.4 میلیون تن برسد (Global Industry Analysts Inc، 2016) و تصور می شود بخش اعظم این رشد به دلیل درک عسل به عنوان یک محصول طبیعی عاری از مشکلات چاقی بوده است. با منابع دیگر قند مرتبط است. با این وجود ، مانند هر بازار رو به رشد ، تعدادی از موضوعات مهم در رابطه با عسل امروز وجود دارد. بسیاری به جنبه های کیفیت مربوط می شوند. رشد تقاضا برای عسل های خاص ، غالباً از منابع تک رنگ یا از مناطق باریک جغرافیایی منشا وجود دارد. این سؤال را ایجاد می کند که چگونه می توان چنین عسل هایی را از عسل ارزان تر یا با کیفیت پایین تر تشخیص داد. یک مسئله با کیفیت جداگانه مربوط به تجاوز عمدی با شربت های قند و "آنالوگ عسل " و آلودگی آنتی بیوتیک ها ، داروهای دامپزشکی و آلودگی هوا ، خاک و آب است.

 بیشتر علاقه اخیر به عسل از مزایای سلامتی درک شده آن به ویژه به عنوان یک دارو ناشی می شود ، و همچنین به خواص دارویی عسل از گونه های دیگر Apis نسبت به Apis mellifera و همچنین در عسل از زنبورهای غیر Apis علاقه زیادی مشاهده می شود. به عنوان زنبورهای بی پروا به طور کلی در مورد داروی آپیتراپی و داروی "جایگزین" ، برای مصرف کننده مهم است که بتواند بین علم خوب و ادعاهای تند و زننده تفاوت قائل شود.

 بسیاری از این موضوعات چیز جدیدی نیست. کتاب کلاسیک اوا کرین "عسل بررسی جامع" (کرین ، 1975 ؛ شکل 1) بسیاری از این جنبه ها را در بر می گرفت ، اما متاسفانه سالهاست که از چاپ نمی رود. از بین ده مقاله بسیار استناد شده در جهان زنبور عسل در طول تاریخ طولانی خود ، پنج مورد مربوط به عسل است. اینها شامل "روشهای melissopalynology" لوئیك و همكاران (1978) است كه اولین تلاش واقعی برای استاندارد سازی روشها برای تعیین منشاء گیاه شناسی عسل از طریق تحلیل گرده بود. سه مقاله قابل توجه توسط مرحوم پیتر مولان (1992a) ، (1992b) ، (2001) به بررسی خصوصیات آنتی بیوتیکی عسل و استفاده از آن به عنوان یک دارو پرداخت. سرانجام ، بوگدانوف و همکاران کمیسیون بین المللی عسل (بوگدانوف و همکاران ، 1999) کیفیت عسل و استانداردهای نظارتی بین المللی را بررسی کردند. کتاب پیشگام IBRA "عسل و شفابخشی" که در ابتدا در سال 2001 منتشر شد ، که شامل دو فصل توسط پیتر مولان در مورد اینکه چرا عسل به عنوان یک دارو موثر است ، به تازگی چاپ شده است (Munn & Jones، 2017؛ شکل 2).

 

شکل 1. "عسل : یک بررسی جامع" توسط اوا کرین.

 

 

شکل 2. عسل و شفابخشی.

 

با این وجود ، نیاز به اطلاعات به روز باقی مانده است ، از این رو این شماره ویژه ژورنال تحقیقات باغبانی ، که شامل ترکیبی از مقالات مروری و مقالات تحقیقاتی اصلی است ، که طیف وسیعی از موضوعات مؤثر بر عسل امروز را پوشش می دهد. در اولین بررسی ، De-Melo ، de Almeida-Muradian ، Sancho و Pascual-Maté (2018) ترکیب و خواص عسل زنبورهای A. mellifera را بررسی می کنند. آنها در مورد چگونگی تأثیر ترکیب پیچیده عسل در منشأ گیاه شناسی ، موقعیت جغرافیایی ، آب و هوا و روشهای مورد استفاده برای جمع آوری و ذخیره سازی بحث می کنند. آنها توضیح می دهند که بخش عمده ای از فواید سلامتی منتسب به عسل به فعالیت های آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی مربوط بوده است ، اما عسل خاصیت عملکردی بالقوه دیگری نیز دارد که مهمترین آنها قابلیت ضد فشار خون و فعالیت ضد التهابی آن و همچنین اثرات پربیوتیک و پروبیوتیک است. سرانجام نویسندگان نقش عسل در زیست نظارت بر محیط زیست برای آلودگی خاک ، هوا و آب را بررسی می کنند.

 

در مقاله دوم ، Pascual-Maté ، Osés ، Fernández-Muiño و Sancho (2018) روشهای تجزیه و تحلیل عسل را بررسی می کنند ، تکنیک های استاندارد و پرکاربرد و همچنین تکنیک های جدید را پوشش می دهند. این روشها تجزیه و تحلیل پارامترهای بدنی ، خواص و مهمترین مؤلفه های عسل را پوشش می دهند. تکنیک های بعدی برای ارزیابی فعالیت های آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی شرح داده شده است ، و در آخر متداول ترین روش ها برای ارزیابی اصالت عسل از نظر منشاء گیاه شناسی و جغرافیایی و تشخیص زوال عسل است. پروتکل های دقیق برای روش های استاندارد برای تحقیق در مورد عسل در جلد سوم COLOSS BEEBOOK جلد سوم منتشر خواهد شد (Dietemann، Ellis، & Neumann، 2018؛ شکل 3).

 

شکل 3. COLOSS BEEBOOK ، جلد سوم: روشهای استاندارد برای تحقیقات محصول کندو Apis mellifera.

در بررسی سوم ، Marcazzan ، Mucignat-Caretta ، Marchese و Piana (2018) تجزیه و تحلیل حسی عسل را توصیف می کنند ، که ممکن است برای تکمیل آنالیزهای فیزیکوشیمیایی و گرده استفاده شود. از آنالیز حسی برای تأیید کیفیت ، تأیید عدم وجود نقص ، ارزیابی انطباق با پروفایلهای حسی تأیید شده عسل های تک رنگ و همچنین برای درک ترجیحات مصرفی استفاده می شود. نویسندگان منشأ استانداردها را برای تجزیه و تحلیل حسی و بهترین روش های عملی توصیف می کنند.

 

Thrasyvoulou و همکاران. (2018) قوانین بین المللی مربوط به معیارها و معیارهای عسل را مرور کنید. آنها تفاوتهای بین استانداردهای بین المللی اصلاح شده Codex Alimentarius را برجسته می كنند ، آنهایی كه توسط اتحادیه اروپا و استانداردهای اتخاذ شده در كشورهای مختلف جهان به تصویب رسیده است. نویسندگان پیشنهاد می کنند که برای رفع مشکلاتی که در قوانین بین المللی در رابطه با عسل وجود دارد ، حداقل شرایط لازم برای کلیه کشورهایی که عسل تولید می کنند ، وارد می کنند یا صادر می کنند ، لازم است.

 

مشکل باقی مانده آنتی بیوتیک ها و شیمی درمانی در عسل توسط Reybroeck (2018) بررسی شده است. مواد شیمیایی متنوعی توسط زنبورداران برای کنترل آفات و بیماری هایی مانند واریو ، نوسما و گل سرخ مورد استفاده قرار می گیرد ، اما استفاده از آنها ممکن است باعث باقی مانده های عسل شود. این نویسنده خاطرنشان می کند که در اتحادیه اروپا هیچ محدودیتی حداکثر باقیمانده (MRL) برای مواد ضد عفونی کننده در عسل تعیین نشده است و به طور کلی تحمل صفر برای حضور باقیمانده های آنتی بیوتیک ها در عسل رعایت شده است ، اما او حکم را پیشنهاد می کند بر اساس ارزیابی ریسک علمی مناسب تر خواهد بود.

 

در بررسی نهایی ، Kuropatnicki ، Kłósek و Kucharzewski (2018) استفاده از عسل به عنوان دارو را در یک بستر تاریخی قرار می دهند. نویسندگان اظهار داشتند که استفاده از عسل به عنوان یک عامل بهداشت داخلی و خارجی در واقع بسیار قدیمی تر از تاریخچه خود "دارو" است. اولین نسخه پزشکی ضبط شده از جمله عسل از سومر در بین النهرین است و از عسل به عنوان درمانی در برابر انواع بیماری ها در مصر باستان ، یونان و روم و همچنین در طب سنتی چینی و در آیورودا استفاده می شد. با این حال ، عسل به طور معمول در دوره قرون وسطا به عنوان دارو مورد استفاده قرار نمی گرفت و از ظهور طب مدرن مصنوعی مورد غفلت واقع می شد ، اما در صد سال گذشته بازگرداندن نیرومندی داشته است ، به ویژه به دلیل خاصیت بهبود زخم.

 

از هشت مقاله اصلی تحقیق ، در وهله اول ، کیم و همکاران. (2018) ویژگیهای شهد تولید شده توسط گونه های کره ای و چینی گیاه زالزالک Crataegus pinnatifida را ارزیابی کنید ، که ممکن است به عنوان یک گونه اصلی عسل دارای پتانسیل باشد. در مقاله دوم ، Venturieri ، Leão ، de Sousa Rêgo و Venturieri (2018) در مورد تکنیک های جدید برای افزایش تولید عسل از زنبور عسل بی پروا Melipona fasciculata ، که می توان به راحتی در کهیرهای مصنوعی نگهداری شوند ، بحث می کنند.

 

دو مقاله دیگر مربوط به عسل آمریکای جنوبی است. Lemos ، Venturieri ، Dantas Filho و Dantas (2018) پارامترهای فیزیکوشیمیایی و اجزای معدنی عسل های منطقه آمازون را که توسط سه گونه بومی زنبور بی پروا تولید می شود ، در مقایسه با A. mellifera غیر بومی ارزیابی می کنند. نتایج نشان داد که تفاوتهای زیادی بین گونه ها وجود دارد و بر لزوم قانونگذاری و استانداردهای کیفیت برای عسل غیر اپیزس تأکید می شود. زولوگا-دوومنگوز ، نیتو ولووزا و کوئیکازدن-کوئنکا (2018) روشهای جدیدی را برای طبقه بندی انواع مختلف عسلهای A. mellifera از کلمبیا شرح می دهند.

 

سپس دو مقاله پیرامون عسل آفریقایی را دنبال کنید. ایلامین و همکاران. (2018) یک مطالعه مقدماتی را در مورد خصوصیات عسل مراکش که عمدتا از شهد گیاه ناف Bupleurum spinosum تولید می شود ، توصیف می کند ، در حالی که Zerrouk ، Seijo ، Escuredo و Shantal Rodríguez-Flores (2018) مشخصات فیزیکی شیمیایی عسل الجزایر تولید شده از گیاه را توصیف می کند. Ziziphus نیلوفر آبی ، درختچه ای برگریز از خانواده buckthorn (Rhamnaceae) است که در محلی به عنوان عسل جوجوبه شناخته می شود. در مقابل ، Wetwitayaklung ، Narakornwit ، Sratthaphut و Wangwattana (2018) ویژگی های عسل تولید شده از Dimocarpus longan و chinensis Litchi ، هر دو گیاه میوه خانواده Sapindaceae و از علفهای هرز Siam (Eupatorium odoratum) Asteraceae را توصیف می کنند. تایلند

 

در مقاله آخر در این شماره ویژه ، ما را به خواص دارویی عسل ، Poli و همکاران بازگرداند. (2018) عملكرد ضد باكتريايي عسل  هاي كورسيايي را بر روي بيماري هاي بيماري هاي اكتسابي و غذايي حاصل از بيمارستان ارزيابي مي كنيم.

 عسل طبیعی سبلان در کتاب تخصصی

شهد عسل طبیعی سبلان در کتاب تخصصی

عسل دژ در کتاب تخصصی

عسل طبیعی بهار نارنج در کتاب تخصصی

شهد عسل طبیعی بهار نارنج در کتاب تخصصی

بره موم در کتاب تخصصی

شهد عسل در کتاب تخصصی

گرده گل در کتاب تخصصی

ژل رویال در کتاب تخصصی


مقایسه